Uluslararası İlişkiler Ofisi'nin Etkinlikleri

 


ERASMUS+ kapsamında Üniversitemize gelen Dr. Ewa Romanowska Öğrencilerimizle Söyleşi Gerçekleştirdi

Erasmus+ ders verme hareketliliği kapsamında Polonya’nın Non-State College of Pedagogy in Bialystok Üniversitesi’nden pedagog Dr. Ewa Romanowska üniversitemizde öğrencilerimizle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi.

Podlaskie Bölgesi'ndeki Polonyalı Öğrencilerin Ahlaki Tutumlarındaki Hoşgörü ve Sertlik konusunda konferans veren Romanowska’ya program sonunda Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ruhat Yaşar tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. (08/05/2019)

Üniversitemiz ile Ürdün Al-Zaytoonah Üniversitesi Arasında

İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemizin yurtdışındaki üniversitelerle ilişkilerini geliştirme ve ikili iş birliklerini artırma hedefleri çerçevesinde Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun Ürdün Al-Zaytoonah Üniversitesine çalışma ziyaretinde bulundu. Ziyaret çerçevesinde Kilis 7 Aralık Üniversitesi ile Ürdün Al-Zaytoonah Üniversitesi arasında İkili İş Birliği Protokolü imzalandı.


Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile Ürdün Al-Zaytoonah Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Turki Obaidat arasında Al-Zeytoonaah Üniversitesi Rektörlüğünde imzalanan protokole göre, iki yükseköğretim kurumu arasında öğrenci ve akademik personel değişimi, ortak bilimsel ve akademik çalışmalar, seminer, konferans ve çalıştaylar düzenlenebilecek. Ayrıca Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri Ürdün’de yaz döneminde Arapça kurslarına katılabilecekler. (22/04/2019)


KİYÜ'de 2019-2020 Akademik Yılı Erasmus+ Yabancı Dil Sınavı Gerçekleştirildi

 2019-2020 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Öğrenci Staj Hareketliliği çerçevesinde Avrupa'da öğrenim görmek veya staj yapmak isteyen öğrencilerimiz Yabancı Dil Sınavına katıldılar. Mühendislik-Mimarlık Fakültesindeki 2 amfi ve 4 sınıfta gerçekleştirilen ve 200 öğrencinin katıldığı sınavda, öğrencilere yabancı dil yeterliklerini ölçmeye yönelik 55 soru yöneltildi. Başarılı olup program kapsamında yurt dışına gitmeye hak kazanacak olan öğrenciler, Avrupa ülkelerinde burslu olarak öğrenim görerek hem ülkemizi temsil edecek hem de Avrupa deneyimlerini ve yabancı dil pratiklerini arttırmış olacaklar. (02/04/2019)

2018-2019 Bahar Dönemi Erasmus+ Dil Sınavı Gerçekleştirildi

2018-2019 Bahar döneminde Erasmus Öğenci Hareketliliği ile Avrupa'nın 17 ülkesinde anlaşmalı olduğumuz 60'tan fazla üniversitede oğrenim görmek isteyen 120 öğrencimiz, İngilizce dil sınavına katılarak 90 dakika boyunca sınav heyecanı yaşadılar. (30/11/2018)

 

Ürdünlü Akademisyenler KİYÜ’de Ders Verdi


Ülkeler arası öğrenci ve akademisyen programı olan Mevlana Değişim Programı kapsamında Ürdün'den Kilis 7 Aralık Üniversitesi’ne 15 gün ders vermek için gelen Ürdünlü akademisyenler Rektörümüz Karacoşkun’u ziyaret ettiler.

Al-zaytoonah Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Alaadeen Zaki Ali  Mousa, Fen Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde; Al-zaytoonah Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mohammad Hasan Olyan Altarawneh, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi’nde; Doç. Dr. Sabha Ahmad Mohammad Alkam Fen Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde 15 günden bu yana ders veren akademisyenler, Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’u makamında ziyaret ettiler.

Ziyaret sonunda Rektör Karacoşkun’a plaket takdiminde bulunan Ürdünlü akademisyenlere Rektör Karacoşkun da Kilis fotoğraflarının bulunduğu birer tablo hediye etti. Görüşmeye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ruhat Yaşar da katıldı. (04/10/2018)

 

ÜNİVERSİTEMİZ MUALLİM RIFAT EĞİTİM FAKÜLTESİNE YENİ BAŞLAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2017-2018 Akademik yılı Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Toplantı Salonunda üniversitemize yeni başlayan öğrencilere yönelik oryantasyon toplantısı düzenlendi. Uyum programı, Kilis 7 Aralık Üniversitesi tanıtımı ile başladı. Toplantıda Dış İlişkiler Koordinatörlüğü öğretim elemanlarından Uzm. Ahmet TURANOĞLU ve Uzm. Müslüm EFLATUN Erasmus+, Farabi ve Mevlana Değişim Programları hakkında öğrencilere bilgi verdi.Polonya'dan gelen Erasmus öğrencileri Rektörümüz sayın Prof. Dr. İsmail Güvenç'i ziyaret etti. (Mart 2012)

 

Erasmus bilgilendirme toplantısı yapıldı (Mart 2012)

 

 

Isparta Süleyman Demirel Üniversite'sinde düzenlenen 3. Sharing Erasmus Experiences etkinliklerine Üniversitemiz de katıldı. (Mayıs 2012)

 

 

Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi'nde Erasmus Paylaşım Paneli düzenlendi. (Ekim, 2011)

 

Fakültemizin konferans salonunda 20 Ekim 2011 tarihinde ERASMUS Paylaşım Paneli düzenlendi. 2010-2011 Bahar Döneminde Erasmus Programı kapsamında Yunanistan'da eğitim gören öğrencilerimiz deneyimlerini öğrenci ve akademisyenlerle paylaştılar. Panele fakültemiz öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ökkeş Kesici, MREF Erasmus Koordinatörü Araş. Gör. Zeynel Amaç, Sınıf Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencisi Mehmet Günay, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencisi Ahmet Kırğın, Okul Öncesi Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri Tila Erden ve
Fatma Yıldız konuşmacı olarak katıldılar. Panel, slayt gösterisi ve soruların cevaplandırılmasının ardından verilen bir kokteyl ile sona erdi.

Erasmus Paylaşım Paneli

Panel 2011

 

Panel 2011

 

Panel 2011

 

Panel 2011

 

 

Üniversitemiz Erasmus Yıllık Toplantısında temsil edildi (Kasım, 2013)

Kasım ayı içerisinde Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya üniversitemizi temsilen Erasmus Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yakup DOĞAN, Kurum Koordinatör Yardımcısı Arş. Gör. Zeynel AMAÇ ve Müslüm EFLATUN katıldı.

İki gün süren toplantıda Erasmus Değişim Programı’nın adının ERASMUS+ olarak değiştirildiği ve 2015 yılından itibaren sadece AB ülkelerini değil, tüm dünya üniversitelerini kapsadığı bildirildi. Ayrıca, programdaki köklü değişiklikler detaylı olarak anlatıldı.

Toplantı, katılımcıların karşılıklı fikir alışverişinde bulunmalarıyla sona erdi. Yıllık toplantı ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

Üniversitemizde Erasmus+ Programı ve Projeler Tanıtıldı (Mart, 2014)

Üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yakup Doğan ve Koordinatör Yardımcısı Arş. Gör. Zeynel Amaç tarafından, Erasmus+ programı ve Avrupa Birliği projeleri hakkında akademik personelimize yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Her gün farklı bir birimde gerçekleştirilen etkinliklerde, Erasmus+ programı, mesleki eğitim öğrenme hareketliliği, mesleki eğitim stratejik ortaklıklar, sektörel beceri ortaklıkları ve bilgi ortaklıkları hakkında sunumlar yapıldı.

    Soruların cevaplandırılması ile sona eren etkinliklere katılan akademisyenler, toplantıların faydalı olduğunu ve Erasmus+ programıyla beraber, üniversitemizde daha fazla projelerin yapılabileceği konusunda görüşlerini ifade ettiler.

Erasmus+ programı, projeler ve stratejik ortaklıklar ile ilgili sunuların birer örneğine http://erasmus.kilis.edu.tr/sayfa/4618/Erasmus+_Sunular web adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Erasmus+ Deneyim Paylaşımı Paneli'nin İkincisi Düzenlendi. (Mart, 2014)

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Erasmus+ Panel 1

Erasmus+ Panel 4

 

Erasmus+ Öğrenci Hareketliliği Yabancı Dil Sınavı Yapıldı (Mart, 2014)

Üniversitemizin uluslararası alanda tanınmasını sağlayan araçlardan biri olan Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Birliği üyesi ülkelerde bulunan üniversiteler ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde 2014-2015 akademik yılında eğitim alacak öğrencileri belirleyecek Erasmus+ Yabancı Dil Sınavı, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi amfilerinde yapıldı.

Sınavda kullanılan sorular Üniversitemiz Yabancı Diller Bölümü tarafından hazırlandı ve soru kitapçıkları üniversitemiz matbaasında ÖSYM kalitesinde basıldı. Büyük bir katılımın gözlendiği sınav sonrası öğrenciler heyecanlı olduklarını, Erasmus+ Programı’nın kendileri için büyük fırsat olduğunu, Erasmus+ ile Avrupa üniversitelerinde eğitim alma ve kendilerini geliştirme imkânlarının bulunduğunu belirttiler.

Erasmus+ Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yakup Doğan da yaptığı açıklamada, sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiğini ve sonuçlarının en kısa sürede açıklanacağını söyledi.

 

Mevlana Değişim Programı Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı (Nisan, 2014)

Üniversitemizde, yurt dışındaki üniversitelerle öğrenci ve öğretim elemanı değişimine imkan tanıyan Mevlana Değişim Programı bilgilendirme toplantıları yapıldı.

İki ayrı günde gerçekleştirilen toplantılara; Fen Edebiyat Fakültesi, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri katıldı.

Üniversitemiz Mevlana Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Bünyamin Açıkalın ve Koordinatör Yardımcısı Arş. Gör. Yusuf Ağkuş tarafından Mevlana Değişim Programı hakkında bilgiler verildi.

Toplantıya katılan öğrenciler, bu tür toplantıların faydalı olduğunu ve Mevlana programıyla birlikte üniversitemizde yurtdışı eğitim fırsatlarının daha da arttığını ve çeşitlendiğini dile getirdiler.

 

 

 

 

Erasmus Personel Hareketliliği Kapsamında Polonya Pomerianian at Sluspk Üniversitesinden Misafirlerimiz Geldi (Mayıs, 2014) Daha fazla bilgi ve resim için lütfen tıklayınız. (Tercüme Desteği İçin Sayın Okutman Hülya Saygılı Hanımefendi'ye Teşekkürler!)

Erasmus Personel

 

Erasmus Personel

Erasmus Personel

Erasmus Personel

Erasmus Personel

Erasmus Personel

Erasmus Personel

 

Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Kapsamında Yurtdışında Eğitim Gören Öğrencilerimiz Deneyimlerini Paylaştı (24 Aralık 2014)

Zeynep Canbaz (MREF Okul Öncesi Öğretmenliği),

Nuray Özsöyleyen (MREF Okul Öncesi Öğretmenliği),

Mehmet Cihad Kaya (MM Fakültesi İnşaat Mühendisliği)

Mehmet Sait Akiz (İİBF İktisat)

Hakan Doğan (YŞ Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik)

Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Kapsamında Üniversitemizde Eğitim Gören Öğrencilerimiz Ülkelerini Tanıtıp Deneyimlerini Paylaştı (25 Aralık 2014)

Diana Dumitrascu ("Lucian Blaga" University of Sibiu, Romanya)

Natalia Janiak (Pomeranian University in Słupsk, Polonya)

Radek Jakrzewski  (Pomeranian University in Słupsk, Polonya)

 

 

Erasmus+ Personel Hareketliliği Kapsamında Yurdışı Deneyimi Yaşayan Öğretim Elemanlarımız Deneyimlerini Paylaştı (26 Aralık 2014)

Prof. Dr. Ahmet Çakır,

Dr. Metin Açıkyıldız,

Öğretim Görevlisi Muhammet Hüküm,

Arş. Gör. Ebru Külekçi,

Arş. Gör. Mehmet Koç

 
Son Güncelleme: 2019-06-10 11:43:38
        

                                                                                Bilgi Islem Daire Baskanligi © 2010-2021